گردن کشی اوباش را تحمل نمی کنیم، تعداد تجاوز کیوان.ا را تائید نمی کنم، بزرگترین قاچاقچی کشور را دستگیر کردیم

به گزارش وبلاگ فاضلی، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران عظیم گفت: هیچگاه در هیچ نقطه از کشور برای خدمت نترسیدم. حتی با این که بخش هایی به من اجازه نمی دادند در جایی خطر کنم، اما ابایی از خطر نداشتم.

گردن کشی اوباش را تحمل نمی کنیم، تعداد تجاوز کیوان.ا را تائید نمی کنم، بزرگترین قاچاقچی کشور را دستگیر کردیم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فاضلی، روزنامه جام جم گفت وگویی صریح و صمیمی با سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران عظیم انجام داده است که بخش های مهم آن از نظرتان می گذرد.

- از همان ابتدای خدمت، همواره در شرایط سخت، عملیاتی و اجرایی بودم و هرگز شرایط آرامی نداشتم. با این که کار بسیار سخت بود، اما با عشق و علاقه و جدیت کارکردم و این عشق همواره با من بود و هنوز هم است.

- همواره کارم را به همه چیز در زندگی ترجیح داده ام، زیرا امنیت، اصلی ترین، ریشه ای ترین و بنیادی ترین احتیاج جامعه است و اگر زیر ساختی به نام امنیت نباشد، بخش های دیگر هم قادر به فعالیت نخواهند بود.

- هیچگاه در هیچ نقطه از کشور برای خدمت نترسیدم. حتی با این که بخش هایی به من اجازه نمی دادند در جایی خطر کنم، اما ابایی از خطر نداشتم. پلیس حتما باید خطر را بپذیرد تا بتواند امنیت را تامین کند.

مجرمان پایتخت سرسخت تر از دیگر شهرها هستند

- در تهران، چون تمام حاکمیت، سازمان ها و وزارتخانه ها در پایتخت است، پلیس بیش از هر نقطه دیگری زیر ذره بین مردم، مقامات و مسوولان است. ضمن این که جرایمی که در تهران رخ می دهد، پیچیدگی های ویژه ای دارد و مجرمان هم سرسخت تر هستند. به جهت سنگینی مسوولیت، کار یک فرمانده در پایتخت بیش از استان های دیگر مانند سیستان و بلوچستان است.

مبارزه با اراذل و اوباش که امنیت را مختل می نمایند، باید در دستور کار باشد

- در بحث مبارزه با انواع جرایم، باید به همه چیز توجه داشته باشیم. به هر بخش توجه نکنیم، تبدیل به یک اپیدمی و مشکل جدید می گردد. طبیعتا، اصلی ترین ماموریت مان، سرقت و مبارزه با سرقت است.

- در کنار این، آیا می توانیم مبارزه با اراذل و اوباش را فراموش کنیم؟ خیر. مبارزه با آنان که امنیت یک محله ومنطقه را مختل می نمایند، باید در دستور کار باشد.

- همه جرایم مهم است، اما جرایم خشن و آن هایی که بیشتر مردم را آزرده می نماید، در اولویت کار ماست.

- سهم تهران را از 29 ، 30 درصد جرایم اتفاق افتاده در سه چهار سال اخیر را به 21 درصد رساندیم که اقدام چشمگیری است.

گردن کشی اراذل و اوباش را تحمل نمی کنیم

- در شرایط فعلی و افزایش تحرکات اراذل و اوباش، یکی از اولویت های پلیس، مبارزه با آنان است. با کسی که با گردن کشی و گردن کلفتی، به هر شهروندی تعرض می نماید و با حرکات مستانه و رفتارهای زشت خود، امنیت منطقه را به هم می زند، نمی توان برخورد معمولی داشت.

- پلیس در کنار دستگاه قضا با اراذل و اوباش قاطعانه برخورد می نماید. گردن کشی این مجرمان را تحمل نمی کنیم و در برابرشان کوتاه نیامده و نمی آییم.

- در این روزهاکه بحث کرونا مطرح است، آمارها چندان مناسب نیست و این هم ماموریت جدیدی است که به پلیس واگذار شده و بخش هایی مانند پلیس اماکن در حال فعالیت در این بخش است و اصناف نیز کنترل می گردد.

نمره بالای 17 به امنیت می دهم

- امنیت به دو بخش عینی و ذهنی تقسیم می گردد. در امنیت عینی، شرایط خوب است و وقتی به عنوان شهروند در شهر تردد می کنید، شاهد نظم و انضباط هستید.

- امنیت ذهنی، همان احساس امنیت است. حس می کنم در حوزه امنیت عینی، شرایط بسیار ایده آلی داریم، اما احساس امنیت، یک مقدار پایین است و همواره به دوستان می گوییم که ما هم مانند رسانه ها باید بیشتر روی این مساله کارکنیم.

- فکر می کنم باید نمره بالای 17 به امنیت بدهیم که البته مردم باید این نمره را بدهند.

بسیاری از شب ها برای تامین امنیت مردم، در محل کار می خوابیم

- به تعداد فراوان بازدید سرزده در زمان های مختلف، حتی نیمه شب و دم صبح داشته ایم. از جلسه که برمی گردم، اگر فرصتی باشد، بدون اطلاع به محل خدمت همکاران سرکشی می کنیم.

- بسیاری از شب ها و برای تامین امنیت مردم، در محل کار می خوابیم و استراحت می کنیم.

- نه تنها من، بلکه مدیران دیگر پلیس تهران و فرماندهان دیگر هم بطور مرتب شبانه و غیرمترقبه، سرکشی می نمایند.

پلیس با تمام وجود کوشش نموده است در کنار کادر درمان باشد

- پلیس با تمام وجود کوشش نموده است تا در سطوح مختلف جامعه و بر اساس مصوبات ستاد ملی، در کنار کادر درمان باشد.

- از روزهای شروع کرونا، موضوع احتکار اقلامی مانند ماسک، لوازم بهداشتی و دستکش مطرح شدکه پلیس در این بخش خوب درخشید و شاید در هفته اول موضوع را مدیریت کرد. ضمن این که شاید بیش از دو میلیون ماسک و دستکش احتکار شده کشف کردیم.

عدد 300 تجاوز کیوان.ا را تائید نمی کنم

- وقتی تعداد زیادی از افراد، بحث تجاوز امام وردی را مطرح کردند،کار ما مقداری سخت شد. چون این احتمال را می دادیم او متوجه شده و از کشور فرار می نماید.

- ما سه روز دنبالش بودیم، آن هم در شرایطی که هیچ سرنخی از او نداشتیم، چون جنایتش را در طول 10 سال انجام داده و به تازگی در خصوص آن اطلاع رسانی می شد. تا پاسی از شب وقتی با بچه های پلیس بحث و اقدامات آنان را دنبال می کردیم، نگران این بودیم که نتوانیم متهم را دستگیرکنیم، اما خوشبختانه کارها نتیجه داد و متهم دستگیر شد.

- این فرد، شخصی شیاد و فاسد است، اما من این عدد را اعلام ننموده وآن را تایید نمی کنم. آمارش را باید دستگاه قضا اعلام کند که در حال رسیدگی به پرونده وی است.

ماجرای دستگیری اعضای باند مخوف

- یک پرونده داشتیم که در آن گروهی بسیار پیچیده مرتکب انواع و اقسام جرم ها مانند قتل شده بودند. به طور مثال می آمدند وسط شهر و در آن واحد، از دو بانک سرقت می کردند. این پرونده را مدتی به رده آگاهی و بعد نیروی انتظامی کرمان دادند و در نهایت، فرمانده وقت من را صدا کرد و در خصوص این پرونده صحبت کردیم. من هم گفتم این پرونده بطور کامل در اختیار من باشد و کسی هم حق دخالت در آن را نداشته باشد.

کار را پیش بردیم و سر 19 روز، ساعت سه بامداد، اولین سرنخ از همسر یکی از مجرمان را که در جایی که کار می کرد، پیدا کردیم تا از این طریق بتوانیم عناصر جرم را پیدا کنیم. آن زمان و در سال 72 این باند را کشف کردیم و در میان آن ها، تک تیرانداز کشور و رالی باز هم در گروه شان بود. با دستگیری این گروه، تعدادی از آنان اعدام شدند.

دستگیری عظیمترین قاچاقچی کشور

- در پرونده دیگری که یادم است، در آخرین سالی که در سیستان و بلوچستان حضور داشتم، عظیمترین قاچاقچی کشور را دستگیر کردیم. ظاهرش را که نگاه می کردید، انگار یک آدم بدبخت و بیچاره است . این متهم، با پول های به دست آمده خانه می خرید یا ماشین وارد می کرد و در کار پولشویی هم بود.

- افرادی که همراهش بودند، می گفتند داشتیم از جایی عبور می کردیم که همین فرد یک ساختمان بسیار گرانقیمت دید و گفت فلانی من از این خوشم آمده، این را بخر که به او گفتند این متعلق به خودت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گردن کشی اوباش را تحمل نمی کنیم، تعداد تجاوز کیوان.ا را تائید نمی کنم، بزرگترین قاچاقچی کشور را دستگیر کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردن کشی اوباش را تحمل نمی کنیم، تعداد تجاوز کیوان.ا را تائید نمی کنم، بزرگترین قاچاقچی کشور را دستگیر کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید