گروه خونی مقاوم در برابر کرونا

به گزارش وبلاگ فاضلی، خبرنگاران:نتایج تحقیق اولیه دانشمندان نشان می دهد: بعضی گروه های خونی در برابر کرونا مقاوم تر هستند.

گروه خونی مقاوم در برابر کرونا

نتیجه دو پژوهش علمی جدید احتمال ارتباط ابتلای افراد به نوع حاد بیماری کووید 19 با گروه خونی آنها را تقویت کرد. آنالیز های محققان نشان می دهد که افراد با گروه خونی اُ (O) در برابر بیماری همه گیر کووید 19 کمتر آسیب پذیر هستند.

دانشمندان ضمن تاکید بر لزوم تحقیق بیشتر در خصوص ارتباط گروه خونی با ابتلا به نوع حاد بیماری کووید 19 بر این باورند که احتمال ابتلای افراد با گروه خونی اُ به نوع حاد این بیماری کمتر است.

بنا به نتیجه تحقیق گروهی از دانشمندان در دانمارک از 7422 فرد مبتلا به بیماری کووید 19 تنها 38.4 درصد از گروه خونی اُ بودند. این در حالیست که محققان انتظار داشتند تا این رقم حدود 42 درصد باشد.

در مقابل در تحقیق پژوهشگران دانمارکی تعیین شد که 44 درصد از مبتلایان به کووید 19 از گروه آ (A) هستند.

پژوهش گروهی از دانشمندان در کانادا بر روی 95 بیمار مبتلا به نوع حاد کووید 19 نیز نشان می دهد که حدود 84 درصد از صاحبان گروه های خونی آ یا آ-ب (AB) به تنفس مصنوعی احتیاج داشتند. این در حالیست که تنها 61 درصد از افرادی که از گروه های خونی اُ یا ب (B) بودند به تنفس مصنوعی احتیاج پیدا کردند.

منبع: اقتصادنیوز

به "گروه خونی مقاوم در برابر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه خونی مقاوم در برابر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید